2010 Çeşme Festivali Sona Erdi

Festival kapsamında düzenlenen Uluslararası Şarkı Yarışmasında birinciliği İtalya kazandı. İtalyan sanatçı Antonino şarkısı “Freedom” ile kazandığı birincilik ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun elinden aldı.

Bu yıl 21. si düzenlenen Çeşme Deniz Şenlikleri ve Uluslararası Şarkı Yarışması, Çeşme Anfi tiyatroda düzenlenen görkemli final gecesiyle sona erdi. Bonnie Tyler, Sertab Erener, Murat Boz, Mustafa Ceceli ve Soner Sarıkabadayı ile Eurovision 2010 beşincisi Safura’nın sahneye çıktığı gecenin sunuculuğunu Emre Altuğ ve Çağla Şıkel çifti yaptı.

Geleneksel olarak düzenlenen festivalin Çeşme Anfi Tiyatroda gerçekleşen son gecesinde 14 ülke arasından finale kalan 4 ülkenin yarışmacıları birincilik için ter döktü. Finale kalan Sirilanka’dan Umara Sinhawansa şarkısı “My Dreams”, İspanya’dan Noelia Cano şarkısı “Quisiera amarte”, İtalya’dan Antonino şarkısı “Freedom” ve Romanya’dan Alina Eremia şarkısı “Say Yes, Say No”yu finalde tekrar seslendirdi.

Finale kalan sanatçıların ardından sırasıyla Sertab Erener, Soner Sarıkabadayı, Emre Altuğ, Mustafa Ceceli ve Murat Boz ile Eurovision 2010 beşincisi Safura sahne aldı. Festivale katılanlara sunulan müzik ziyafetinin ardından ilk üç açıklandı. Sempatik İtalyan sanatçı Antonino’nun birinciliği kazandığı yarışmada, İspanya ikinci, Srilanka üçüncü oldu.

İpi göğüsleyen İtalyan şarkıcı Antonino’nun ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi. Başkan Aziz Kocaoğlu böylesine güzel bir organizasyonu 21. kez düzenleyenlere teşekkür ederek, bu organizasyonun Ege’nin, İzmir’in ve Çeşme’nin tanıtımına büyük katkısı olduğunu vurguladı.

Yarışmada ikinci olan İspanya’nın ödülünü Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, üçüncülüğü kazanan Srilanka’nın ödülünü ise Festival Komitesi Başkanı Erol Yaraş verdi. Belediye Başkanı Tütüncüoğlu ve Festival Komitesi Başkanı Erol Yaraş yaptıkları konuşmalarda bu organizasyonun önemine dikkat çekerek, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve tüm destek verenlere teşekkür etti.

Ödüllerin verilmesinin ardından sahne alan ünlü sanatçı Bonnie Tyler sevilen şarkılarını seslendirerek katılımcılara müzik ziyafeti çekti. Gece’de ayrıca Litvanyalı gösteri grubu Olialia da sahne alarak, dansları ve sahne performanslarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Bir Cevap Yazın