Çeşme Marina Açılıyor

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ile marina yatırım ve işletmeciliği sektöründe dünyaca ünlü Camper & Nicholsons Marinas International şirketi ortaklığında, 25 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile kiralanan Çeşme Marina’nın, geçen 24 Ekim’de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninin ardından çalışmalar hız kazandı.

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding’in inşaat şirketi olan İçtaş İnşaat tarafından inşa edilen Çeşme Marina’da, teknelere yönelik fonksiyon ve konforu iyileştirme amaçlı düzenlemeler için sektörlerinde tanınmış Marintek ve Technomarine yüzer iskele firmaları ile anlaşma imzalandı.

Marinadaki toplamda 6 bin metrekarelik alanda büyüklükleri 25 ile 500 metrekare arasında değişen 41 ünitede, yat acenteleri, restoran, fast food, kafe- bar, giyim, aksesuar satış mağazalarından oluşacak çarşı alanında, Gant, North Sails, Mavi Jeans, Mudo, Burger King, Sir Winston Tea, D&R, Teknosa, Carrefoursa gibi Türkiye’nin önde gelen markaları da yerlerini almaya başladı.

Çeşme Marina’nın, yatçıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sunacağı en son teknolojik ürün ve hizmetler ile birlikte Çeşme ve çevresinin sosyal ve ticari hayatına da canlılık getirmeyi amaçladığı belirtildi.

Atelier Xavier Bohl ve Ayyapı Mimarlık tarafından Çeşme ve tarihiyle bütünleşen bir mimaride tasarlanan Çeşme Marina’da yer alacak sosyal ve ticari alanların Çeşme Kalesi ve kervansaray arasında bir köprü oluşturması amaçlandığı ifade edildi.

Türkiye’nin uluslararası üne sahip tatil beldesi ve limanı olan Çeşme’de, erken rezervasyon avantajları sunulmaya başlanan marina yatırımın Haziran 2010’da tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın